ulmer-logo

O Firmie Ulmer

Firma Ulmer – producent zamrożonych owoców, została założona przez Danutę i Pawła Ulmer w 1994 roku.

W kolejnych latach działalności oprócz zamrażania owoców rozszerzono ofertę produkcyjną o usługi pakowania zamrożonych mieszanek owocowych i warzywnych.

Ciągła rozbudowa zakładu produkcyjnego oraz wdrażanie nowoczesnych metod przetwarzania i pakowania pozwoliły na realizację zamówień klientów z różnych regionów świata.
Obecnie obrót roczny firmy to 16 mln euro przy zatrudnieniu 140 wykwalifikowanych pracowników.

Nasze zdolności pakowania to 14 tys. ton rocznie przy użyciu odpowiedniego opakowania o różnej gramaturze.

Nasze produkty cechuje wysoka jakość, którą osiągamy dzięki bardzo dobrej jakości surowca, pozyskiwanego od dostawców, z którymi łączy nas długoletnia współpraca.

Rocznie przetwarzamy ponad 5 tys. ton świeżych owoców od 400 dostawców. Specjalizujemy się w przetwórstwie wysokiej jakości malin.

Czynnikiem, który wyróżnia nasze towary na tle innych jest wysoka dbałość o czystość produktów i ich zgodność z  normami oraz specyfikacjami klientów.

Niezmiennie towarzyszy nam ciągłe doskonalenie, którego świadectwem są wdrożone i certyfikowane standardy produkcji, tj.: BRC + FSMA, GlobalGAP, Halal, produkcji ekologicznej oraz jesteśmy uczestnikami platformy SEDEX.

W codziennej pracy wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia do sortowania (sortery optyczne i laserowe), detektory ciał obcych (detektory metalu i X-Ray), naważarki wielogłowicowe (Yamato), maszyny pakujące (GEA i Velteko), a także roboty paletyzujące (Doosan i Kuka). Maszyny te pozwalają unikać błędów, pracować szybko, tanio i precyzyjnie.

ulmer-logo
ULMER S.K.A.  1994 – 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: webintegro